Ostatnie starty tego sezonu

W ostatnich tygodniach nasze zawodniczki i trenerki mnóstwo czasu spędziły na wyjazdowych zawodach kończąc ten sezon startowy niejednokrotnie z bardzo dobrymi wynikami.

W Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Łomiankach seniorki wywalczyły następujące miejsca:

Magda Andrzejewska była 9.  w wieloboju i 6. w finale z maczugami, a Karolina Woroniak 14.  w wieloboju.

Juniorki uzyskały miejsca:

14. – Małgosia Daniluk , 28. – Karmen Batista , 43. Julka Jakowczyk i 44. Ania Fydrych.

 

W Międzynarodowym Turnieju we Wrocławiu wystartowało 198 zawodniczek, m. in. z Czech, Łotwy, Izraela, Litwy, Włoch, Ukrainy, Niemiec i Polski.

Zawodniczki naszego Klubu uzyskały następujące miejsca:

w kategorii I  – Ania Imiela   miejsce 9.

w kategorii IV  – Laura Wojciechowska – miejsce 16., a  Ala Dzwonek –  miejsce 17.

w kategorii V  – Patrycja Kołtunowska – miejsce 21.

w kategorii VI  – Natalia Imiela miejsce 3., Judyta Kopaniecka miejsce 12. i  Oliwia Szulc miejsce 15.

w kategorii VII  – Patrycja Ulass miejsce 8. i Wiktoria Wagner miejsce 11.

 

W zawodach o Mistrzostwo Polski juniorek młodszych:

w klasie II Patrycja Ulass zdobyła 4. miejsce i finale z maczugami, 5. miejsce w finale z piłką i ostatecznie 14. miejsce w wieloboju,

w klasie III Patrycja Kołtunowska uplasowała się na 30. miejscu w wieloboju.

Jako Klub zajęłyśmy 10. miejsce w Polsce.

W ogólnej klasyfikacji nasze województwo wygrało w tym roku plasując się na zaszczytnym pierwszym miejscu dzięki udanym startom naszych zawodniczek i ich koleżanek z UKS Błękitna i Hermes Gryfino.

Sądzę, że do sukcesu poszczególnych startujących dziewczyn znacząco przyczynił się żywiołowy doping połączonych sił wszystkich naszych klubów, co,  mamy nadzieję, pozostanie dobrą tradycją.  Choć indywidualnie zawodniczki oczywiście na planszach ze sobą rywalizowały, jednak wobec reszty Polski, tak w eliminacjach, jak i w finałach,  stały za sobą murem nie szczędząc gardeł i oklasków, ale też słów wsparcia i pocieszenia po niepowodzeniach.

 

Podczas naszych klubowych zawodów z okazji zakończenia roku szkolnego zmagały się najmłodsze zawodniczki KUSEGO. Emocji było mnóstwo, publiczność dopisała i razem cieszyliśmy się z wyników naszych wschodzących gwiazd:)

W układzie tanecznym

1. miejsce zdobyła Anna Imiela, na 2. miejscu była Maja Janerka,  i na 3. –  Maja Ambroszkiewicz

W układzie ze skakanką

1. miejsce wywalczyła Tatiana Lato, 2. miejsce Marcelina Maron i 3. miejsce Zofia Dominiak-Górska.

W układzie z obręczą

1. miejsce zdobyła Zuzanna Gałązka, 2. miejsce Aleksandra Cedro i 3. miejsce Amelia Peskovic.

Zdjęcia z imprez pojawią się niebawem w naszej galerii.

Zawodniczkom gratulujemy, trenerkom też, dziękując jednocześnie za pracę włożoną w ich przygotowanie do startów, a wszystkim życzymy wspaniałych wakacji i dobrego wypoczynku. Oby dopisała pogoda, świetny humor i każda z gimnastyczek z nowym zapałem i w świetnej kondycji wystartowała we wrześniu w nowy sezon.

Proszę śledzić pojawiające się na naszej stronie informacje, zwłaszcza te dotyczące sierpniowego obozu, które dodawane będą w późniejszym terminie. Rodzicom wytypowanych na obóz zawodniczek przypominamy o konieczności wpłacenia zaliczek i wypełnieniu pobranych kart zgłoszeniowych. Podczas obozu wszystkie zawodniczki muszą mieć aktualne licencje, prosimy o sprawdzenie aktualności badań dzieci.

Dobrego lata:)