O Klubie

Sekcja gimnastyki artystycznej istnieje w klubie od 2002 roku. Obecnie trenują w niej dziewczęta z roczników 1996 – 2007.  Są wśród nich reprezentantki Kadry Narodowej, medalistki Mistrzostw Polski, Pucharów Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najlepsze zawodniczki biorą udział również w międzynarodowych zawodach sportowych, zdobywając medale i puchary. Nasze zawodniczki mają możliwość rywalizacji z najlepszymi gimnastyczkami w wielu krajach europejskich, a także poza Europą, były nawet w Japonii. Najmłodsze dziewczynki prezentują swój wdzięk i umiejętności na pokazach i lokalnych zawodach sportowych.

Wychowanką sekcji gimnastyki artystycznej MKS „KUSY” jest Justyna Banasiak, pierwsza w historii klubu uczestniczka  Igrzysk Olimpijskich „ATENY 2004”.

Osiągnięcia młodszych, utalentowanych następczyń Justyny Banasiak przedstawiamy w dziale „WYNIKI”.

Zapraszamy –  do grupy naborowej – uzdolnione ruchowo dziewczynki, chętne do uprawiania gimnastyki artystycznej. Zajęcia grupy odbywają się w hali sportowej VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Jana Styki 13 w Szczecinie, w  poniedziałki i środy, w godz.17:00 – 19:00.

 

IMG_5675

29 stycznia 2017